-
Afternoon tea
Vi starter dagen med afternoon tea kl 12.00 -13.00
Besøksvenn
Har du tid til overs? Liker du å møte mennesker? Da kan Besøksvenn være noe for deg!Aldersgruppe: 18 til 100 år
Notodden Frivilligsentral samarbeider tett med Notodden Røde Kors om besøksvenn- og ringevennordningen. Sammen bidrar vi til å skape trygghet, fellesskap og livsglede for mennesker som kjenner på ensomhet eller har behov for litt ekstra sosial kontakt i hverdagen.
Som besøksvenn kan du være med å gjøre en stor forskjell – enten gjennom faste besøk, en prat på telefonen, eller ved å delta på sosiale treff. Har du lyst til å bli besøksvenn? Ta kontakt med Notodden Frivilligsentral eller Røde Kors – vi finner et opplegg som passer for deg!
Del på:
-
Data hjelp
Trenger du hjelp til telefon eller data, da kan vi hjelpe deg
-
Hjelp til hjemmeboende
Praktisk hjelp
-
Hjelp til å sy
Trenger du hjelp og støtte til maskinsøm? Kanskje du står fast med noe du har begynt på, eller trenger du litt hjelp til å komme igang?
-
Hjelpere til ulike arrangement
Frivilligsentralen har ulike arrangement der det er behov for hjelpere som kan være med å planlegge eller jobbe praktisk!